Únor 2012

Valhalla

15. února 2012 v 19:57 | Miss Apend

ValhallaPalác boha Odina, v sídle bohů Ásů- Asgardu, kam přicházeli bojovníci, kteří padli hrdinskou smrtí (einherjové)- Síň padlých. Žádný smrtelník se do Valhally nikdy dostat nemůže. Aby padlý válečník mohl přijít do Valhally, musel projít dveřmi Valgrind (posvátné dveře padlých) a musel překonat několik překážek, například prudký vzdušný proud. Jakmile válečník vstoupil do Valhally, všechna zranění se mu zhojila a Valkýry mu přinesly medovinu a maso v nevyčerpatelném množství. Jídlo připravuje kuchař Andhrimnir. Každý den připravuje v kotli kance Saehrímniho, který vždy na druhý den oživne.

Valhalla je pojata jako obrovský sál se střechou krytou válečnými štíty. Má přes pět set dveří a každé tak široké, aby jimi prošlo osm set válečníku v řadě vedle sebe. Ti při Ragnaröku (poslední bitva, konec světa) těmito branami vyjdou a budou naposledy bojovat se silami zla. Každý den se připravují.

Valhalla je ale také místem zasedání bohů ke sněmům a soudům. Stojí hned vedle posvátného stromu života - jasanu Yggdrasilu, jehož koruna se nachází ve středu Asgardu.

Affs

 zdroje: tvpratele.info, trparadise.blog.cz (některé obrázky)
+ další
Upraveno pro rozlišení 1280x800