Leden 2011


TR:A Screenshoty

31. ledna 2011 v 16:08 | Miss Apend
Mnou focené :)


TR:U Příběh

31. ledna 2011 v 15:39 | Miss Apend
Příběh odehrávající se v tomto díle navazuje na předešlý díl od Crystal Dynamics - Tomb Raider Legend. Lara se v něm pokusila najít svojí matku. Sice jí nenašla, ale její bývalá kamarádka Amanda jí prozradila, že Lařina matka je v Avalonu. A tak Lara v Underworldu v hledání po své matce pokračuje a odjíždí do Středozemního moře kde by se podle jejích informací měl nacházet vstup do Avalonu.
Když se Lara potopí, na dně objeví prastaré ruiny. Když se ale dostane dovnitř zjistí že to není Avalon, ale podsvětí zvané Niflheim a uvnitř také potká Krakena - obrovskou příšeru, která je něco mezi chobotnicí a krabem, všichni jí ale vždy přirovnávali k přerostlé krakatici. Když se Lara s touto menší překážkouv vypořádá objeví místnost se sochou norského boha Thora a před sochou je podstavec, na kterém je Thorova rukavice. Bohužel jí o její úlovek takřka ihned připraví jacísi žoldáci, kteří Laru v té místnosti uvězní. No ale to by přece nebyla Lara, kdyby se nějak nedostala pryč. A až se jí to podaří a doplave ke své jachtě, nemůže si nevšimnout obrovské lodi na kteří jsou ti milí žoldáci, kteří Laře ukradli rukavici.
Lara je rozhodnutá vzít si Thorovu rukavici zpět a tak se vydá na loď. Když pozabíjí pár žoldáků tak vybuchne nějaká láhev a loď se ačne potápět. Vevnitř lodi ji ale potká velice nemilé překvapení - Natla. Naštěstí je uvězněna Amandou v jakési "sklenici". Natla je ale až moc milá a Laře řekne, že Lařina matka není v Avalonu, ale Helheimu. A tam se lara může dostat pouze s Thorovým kladivem - Mjolnirem. Natla jí ještě těsně před "odletem" řekne ať jede do Thajska.
Lara v Thajsku po větším bádání a objevení tzv. "Nagy" nalezne chrám, ve kterém najde podstavec po další Thorově rukavici, ale ta tam už není. Místo ní je tam vzkaz od Lařina otce
pro Natlu a zničená nějaká mapa. Lara si ale všimne takového "kódu" ve vzkazu pro Natlu a tak se chce vrátit. Cestou zpátky na jachtu dokonce zjistí jakou sílu má s jednou Thorovou rukavicí.
Když se Lara vrátí domů zamíří do rodiné krypty pod sídlem Croftů a rovnou pod hrob jejího dědy. Tam najde rozsáhlý podzemní komplex a také místnost, ve které je snímek mapy a také druhá Thorova rukavice. Zde sem, ale také objevují první "otroci". Když se s nimi Lara vypořádá dostane se pryč tajnou chodbou. Jenomže krátce na to se její sídlo vybouchne. Tak se Lara musí vydat přes polorozpadlé a hořící sídlo, aby zjistila co se stalo. Když se dostane do haly potká Zipa a ten jí obviňuje z toho, že vyhodila sídlo do vzduchu. Nakonec se ale uklidní a vysvětlí jí, že někdo, kdo je Laře hodně podobný se dostal do trezoru a vzal "Kámen duchů" (Amandin kámen) a chvilku potom odpálil bombu, která zničila sídlo. Lara se rozhodla kouknout na záběry z bezpečnostních kamer a najít Alistera. Když se ale dostane do Zipovi pracovny, zahlédne svěho dvojníka, který zastřelí Alistera. Po krátké bitce ve které jasně vyhrává dvojnice, dvojnice uteče. Lara se i přes úmrtí Alistera rozhodne pokračovat v pátrání po své matce a odjíždí do Mexika.
Lara v Mexiku hledá se svojí motorkou její oblíbené značky Ducati Thorův opasek. Hledání jí ale moc nezlehčují pytláci, kterých je tam poměrně dost. Lara musí vyřešit záhadu s Mayským kalendářem, aby se dostala do podzemí. Tam se Lara setká s otroky, různými příšerami, pastmi a "modrou kyselinou"(někde jsem četla že je to "Eitr"). Když se dostane k Thorovu opasku má konečně celou "soupravu" pro Thorovo kladivo. Tak se konečně vydá na cest za Thorovým kladivem.
Podle záznamů jejího otce se kladivo nachází na ostrově Jan Mayen. Tam Lara otevře bránu do Vallhaly, velkého podzemního komplexu plného nebezpečných otroků. Lara se tu dostane do místnosti, "která nemá dno" a přes ní vede most, který už je poměrně schátralý a ještě k tomu se spustily obří kladiva, která most rozboří. Lara se pomocí techniky skákání "z kladiva na kladivo" dostane do místnosti ve které je Thorovo kladivo. Díky tomu, že má Lara Thorovi rukavice i pásek, získá Thorovo kladivo. Laře už ale došli informace. Kde je Helheim? Na tuto otázku jí dokáže odpovědět snad jenom samotná Natla.
A tak se Lara vydá na další Amandinu loď, která kotví v Andamanském moři A kde je uvězněná Natla. Natla Laře prozradí kromě místa Helheimu, že k jeho otevření potřebuje vykonat jakýsi rituál, který zná jen Natla. To se nelíbí Amandě, která tomu přihlíží a chce s Larou bojovat. Jenomže se zde opět objeví Lařin dvojník ovládaný Natlou a ten Amandu "odstrčí". Lara v rozhořčení osvobodí Natlu a vydá se k Helheimu - pod Arktické moře.
Tam Lara objeví obrovský podmořský "palác" střežený nebezpečnými žraloky. Když se Lře podaří dostat se dovnitř, objeví spoustu chodeb a slepých uliček, ale nakonec já chodby zavedou do místnosti kde je Eitr, otroci a především Natla, která se už pustila do rituálu a brána do Helheimu už jen čeká na Laru s Thorovým kladivem. Tu bránu Lara otevře a uvnitř Helheimu jí čeká nemilé přivítání. Její matka, která se však po letech zmenila v otroka a nyní chce zabít svojí vlastní dceru. Laře nezbývá nic víc než, že svojí matku sestřelí z útesu. V tom tam ale vítězne přihchází Natla a vysvětluje Laře svůj plán na nastolení Sedmého věku a že Lara a její otec byly pouze loutky, které jí zaručili úspěch. Když se Lara vzchopí a chce Natlu zničit mocným Thorovým kladivem, znenadání jí zezadu přepadne její dvojnice a vytrhne Laře kladivo z rukou. Následuje krátká bitka ve kter jasně vítězí Lařina dvojnice. Ale v tom se tam zničehonic objeví Amanda se svým kamenem a shodí dvojnici za Lařinou matkou. Natla mezitím odešla dál. Amanda se dohodne s Larou, že Lara půjde zničit Natlu, zatímco Amanda bude zdržovat otroky.
Lara najde Natlu v obrovské místnosti s Eitrem a s hadem z Midgardu. Není to sice moc lehké, ale nakonec Lara "sestřelí dvě mouchy jednou ranou". To znamená, že shodí Natlu do Eitru a zároveň zničí obrovské zařízení v místnosti. Když si ale Amanda s Larou myslí, že mají vyhráno, je tu malý háček...jak se teď dostanou ven?? Po menším pátrání Lara objeví portál, kterým se sem zřejmě dostala z Nepálu její matka. Portál se zdá být nefunkční, ale Lara zjistí že je to rozpadlým kamenem, který musí přidržovat. Tím ale nedosáhne na Excalibur, který musí vytáhnout. Amanda má teď šanci nechat tu Laru napospas smrti. To ale neudělá a když vytáhne meč chytí Laru za ruku. Tím se obě přenesou do Nepálu. A tímto "Podzemní" příběh končí...


SONCelebrita -přihláška!

25. ledna 2011 v 17:54 | Miss Apend |  Soutěžky
Takže... soutěž začne jen pokud se vás přihlásí aspoň 5, jinak to vůbec nemá cenu..

1) Soutěžní přezdívka
2) Celebrita, kterou budete reprezentovat
3) Zdůvodnění, proč právě tuto celebritu máte rádi..

Přihlašujte se do komentářů.. nezapomeňte uvést do Webu adresu vašeho blogu, ať vás mám kam kontaktovat! :)

Nábor SB - pro všechny!

24. ledna 2011 v 21:02 | Miss Apend |  Kecičky

Rozhodla jsem se to tady trochu oživit,
takže znovu zavedu SB.. kdokoli bude chtít být mým SB, napište si tady.
Taky po předloze od mého SB x00x,
napíšu ke každému SB takové mini hodnocení z mého pohledu :)
(Pokud ti to ovšem nebude vadit)

Stačí napsat:
1) Přezdívka
2) Blog
3) Záměr blogu

Vánoce 2010

23. ledna 2011 v 20:07 | Miss Apend |  Kecičky

Vánoce v Německu

Tyto Vánoce se docela podařily.
Strávila jsem je v Německu u své sestry
a pak jsem Nový rok oslavila u bráchy v Berouně.
(Na začátku prosince se mi narodil synovec, tak jsem přece nemohla
se tam nestavit! :D)

Dárky byly skvělé, dostala jsem vlastní foťák + příslušenství,
sluchátka, tričko, parfém.. :)
A samozřejmě ponožky!


Každopádně, tady je pár fotek z Německa..
( Vypadám tam docela strašidelně :D)

Merge

23. ledna 2011 v 19:44 | Miss Apend |  Kecičky
Už to tady bylo jednou.. s mou tehdejší nejlepší kamarádkou.. teď přemýšlím, že bych to zkusila zase..

Chci tím říct, že bych chtěla blog opět s někým sdílet. Kdyby měl někdo zájem, ať třeba napíše do komentářů.. stačí připsat jaké máte zkušenosti, jak často byste se tady mohli dostat apod..

(Chabé, ale při poslední slohovce jsem ze sebe vyždímala maximum, a teď už nic nezbylo :D)

Vaše Miss Apend

Prosím o hlas :)

23. ledna 2011 v 16:06 | Miss Apend

Prosím o hlas pro Anonano :) Budu vám vděčná a klidně někde hlasuju pro vás.

Jessica Capshaw

10. ledna 2011 v 19:25 | Miss Apend
(9. srpna 1976)


Jessica se stala známou již v 5-i letech, ovšem na odhalení jejího skutečného talentu jsem si museli ještě pár let počkat. Šla si však za svým snem být herečkou a využila správnou chvíli a uchytila se té pravé příležitosti. Po vystudování vysoké školy stála před rozhodnutím, zda navštěvovat prestižní Brownovu univerzitu a nebo začít s hereckou kariérou - vybrala si … obojí. Začala studovat na Brownově univerzitě. Z té přestoupila na Royalovu akademii dramatického umění v Londýně, kde si získala úspěch v produkci "A Midsummer Night\'s Dream". V 19-i letech debutovala ve filmu "The Locust" a také v "Denial". Mezi její známější snímky patří horový film Valentine (zde si zahrála po boku Davida Boreanaze), Minority Report, The Mesmerist, … Od května 2004 je provdaná za Christophera Gavigana. Nyní se občas ukáže v seriálu Sběratelé kostí (Bones) a pracuje na dalších snímcích.

T. R. Knight

10. ledna 2011 v 19:19 | Miss Apend
(26. března 1973)


Jeho celé jméno je Theodore Raymond Knight a narodil se v Minneapolis, státě Minnesota. Většinou je ale znám pod zkratkou jeho jména T.R. Jeho přezdívka je Teddy. Své první herecké zkušenosti začal sbírat už jako pětiletý kluk v divadle Guthrie v Minneapolis. Zde si zahrál kromě své první role Tinyho Tima například roli Amadea ve stejnojmenné divadelní hře Amadeus. Po přestěhování se do New Yorku začal hrát v divadle na Broadwayi, kde stvárnil také spoustu divadelních rolí.

Na televizní obrazovce se objevil v několika dílech Kriminálky Las Vegas nebo Zákonu a pořádku. Ale nejvíce ho u nás proslavila role stážisty George O'Malleyho v seriálu Chirurgové. Navzdory tomu, že v seriálu odolává posměškům na jeho orientaci, v jeho osobním životě je gay.

Kim Raver

10. ledna 2011 v 18:43 | Miss Apend
(15. března 1969)

Kim Raver se narodila  v New Yorku. Hovoří plynně francouzsky a německy. Její matka byla Němka, díky tomu se s němčinou setkávala prakticky celé dětství. Vystudovala výtvarné umění na Bostonské univerzitě. Dnes pokračuje ve studiích divadla v New Yorku. Poprvé před kamerou se objevila v letech 1975-1978 a to v kanadském seriálu SEZAME, OTEVŘI SE. Později si začala vydělávat účinkováním v reklamách a v divadlech. V polovině 90. let dostala prvních pár příležitostí před kamerou (CENTRAL PARK WEST a PRÁVO A POŘÁDEK). Zlom v její kariéře ale nastává až v roce 1999 se seriálem TŘETÍ HLÍDKA. Objevila se v 63 epizodách a její záchranářka Kim patřila mezi nejoblíbenější postavy. Možná i díky tomu si seriál držel sledovanost kolem 11 milionů diváků. Na konci páté řady seriál opustila kvůli roli v seriálu 24 HODIN (2004-2007). Sledovanost 4-6 řady, kde měla jednu z hlavních rolí, se držela na 13 milionech diváků a právě účast v tomto seriálu je zatím její největší úspěch. Další role na sebe nenechaly dlouho čekat. Kasovní trhák NOC V MUZEU (2006) nebo naopak neúspěšný seriál DEVĚT RUKOJMÍ (2006), který skončil po první řadě. V současné době má hlavní roli v slibně se rozjíždějícím seriálu LIPSTICK JUNGLE. Od roku 2000 je vdaná za francouzského filmaře Manu Boyera a společně vychovávají 2 syny. Rodina nyní žije v New Yorku.

Teddy Altman

10. ledna 2011 v 18:36 | Miss Apend

Dr. Altman navštěvovala University of Texas Southwestern Medical Center, dokončila svůj chirurgický pobyt na George Washington University Medical School a stáž na Mayo Clinic na Floridě. Pracovala dříve v Kolumbii jako ošetřující lékařka. Opustila zaměstnání po smrti svého nejlepšího přítele, který byl zabit při pádu druhé věže. Po odchodu z práce, Dr. Altman vstoupila do armády a setkala se tam s dr.Owenem Huntem v Bagdádu.

Arizona Robbins

10. ledna 2011 v 18:25 | Miss Apend
(Jessica Capshaw)


Byla přijata do Seattle Grace jako šéfka pediatrie. V průběhu práce se seznámila s ortopedkou Callie Tores, se kterou má vážný vztah. V půlce 7. série odletí do Afriky, ze které se zanedlouho vrátí.

5. Serie

10. ledna 2011 v 17:55 | Miss Apend
05x01 -  Tam pod nebeskou bání - 1/2 (Dream a Little Dream of Me)
Nemocnice Grey´s Hospital je v novém hodnocení nemocnic oproti původním předpokladům až na dvanáctém místě. To většinu lékařů překvapí a ředitele Webbera dokonce rozčílí. George O´Malley se připravuje na opakování zkoušky a Lexie, která je do něj zamilovaná, mu pomáhá. Když se dozví, že George před časem spal s Meredith, dost ji to překvapí... Meredith se stále zdá sen, ve kterém Derek Shepherd zemře. Myslí si, že je to nějaké znamení, a zvažuje nabídku, aby se k ní nastěhoval. Kvůli špatnému hodnocení se dá očekávat, že do nemocnice teď budou dostávat podřadnější případy. Baileyová je přesto rozhodnutá poskytovat stoprocentní péči, a proto nutí své rezidenty stát v mrazu u dveří a čekat na zraněné. První obětí náledí je řidič limuzíny, který proletěl předním sklem svého auta. Přivezly ho sem pasažérky, které jely limuzínou na ples. Jejich manželé jeli v jiném autě, také havarovali, ale byli přijati do jiné nemocnice, která se v hodnocení umístila na předních příčkách. Baileyová s Cristinou Yangovou ženám navrhnou, že můžou trvat na jejich převozu k nim do nemocnice a ženy to udělají.

4. Serie

10. ledna 2011 v 17:54 | Miss Apend
04x01 - Měním se, tedy jsem (A Change Is Gonna Come)
George opakuje rok jako stážista a zároveň přicházejí noví elévové, mezi nimi je i Lexie, Meredithina sestra. Naši hrdinové je zaučují coby sekundáři - a dávají jim pěkně zabrat, obzvlášť Christina. Burke už v nemocnici nepracuje, dal výpověď, odešla i Addison. Meredith se přesto rozhoduje k rozchodu s Derekem. George, stále ženatý s Callií, která se stala místo Baileyové šéfrezidentkou, se zase rozhodne vyznat lásku Izzii...

3. Serie

10. ledna 2011 v 17:51 | Miss Apend
Třetí série se zabývá především bojem o post primáře chirurgie a šéfrezidenta. George se nečekaně ožení s Callie, ale hned krátce po svatbě začnou mít problémy, protože se George v opilosti vyspí s Izzie. Při záchranné akci po nehodě lodi Meredith nešťastnou náhodou spadne do vody a utopila by se, kdyby ji Derek nezachránil. Na čas se je v bezvědomí, během něhož umírá Meredithina matka. Burke požádá Cristinu o ruku. Ta dlouho váhá kvůli tomu, že se bojí uzavřít manželství. Burke chce klasickou velkou svatbu se vším všudy, Cristina by raději jednoduchý obřad bez všech zbytečných zvyků. Addison by chtěla nějaký vážný vztah, vyspí se několikrát s Alexem, zajímá se taky o Marka. Nakonec se rozhodne začít nový život se svými starými přáteli v Los Angeles. Primářem chirurgie se stane Derek Shepherd, ten se ale místa vzdá ve prospěch dosavadního primáře Richarda Webbera. Šéfrezidentem se nečekaně stane Callie Torresová-O'Malleyová. Na konci série musí stážisté složit závěrečný test. Pokud test nesloží, musí skončit nebo pokračovat rok jako stážisté, pokud ano, stanou se z nich rezidenti. Jedním z těch, který zkoušky nesloží je George, který se tak musí rozhodnout, co dál. Burke odvolává svatbu s Cristinou.

Episode 11- Disarm

10. ledna 2011 v 5:46 | Miss Apend


Design

10. ledna 2011 v 4:40 | Miss Apend |  Kecičky

Jak se vám líbí nový design? :)) Po dlouhé době konečně nějaká aktivita, teď se to budu snažit zlepšit.

2. Serie

10. ledna 2011 v 4:30 | Miss Apend
Druhá série zobrazuje vztah mezi Meredith a Derekem, který se dostal do problémů poté, co přišla Derekova manželka Addison, od které Derek odešel poté, co zjistil, že spí s jeho nejlepším přítelem Markem Sloanem, který také později vstoupí do děje. Izzie začne krátce chodit s Alexem, jejich vztah se ale rozpadne poté, co se Izzie zamiluje do pacienta Dennyho Duquetta. Cristina chodí s Burkem. Doktorka Baileyová otěhotní, porodí, ale v den jejího porodu má její manžel nehodu, ale uzdraví se.

Epizody

10. ledna 2011 v 4:21 | Miss Apend
6. Serie
Affs

 zdroje: tvpratele.info, trparadise.blog.cz (některé obrázky)
+ další
Upraveno pro rozlišení 1280x800